atrakcje regionu tarnowskiego

Bardzo blisko Mazurowego Dworu, znajduje się przepiękne Stare Miasto Tarnów, to zaledwie kilka minut jazdy samochodem od zabytkowego Rynku. Ilość atrakcji dla turystów takich jak muzea, obiekty sakralne, zabytki architektury, jest na prawdę imponująca, a spacery urokliwymi uliczkami centrum dostarczą niezapomnianych wspomnień. Tarnów to miasto zróżnicowane pod względem stylów architektonicznych, nie bez powodu został doceniony w rankingu CNN, gdzie został uznany za jedno z najpiękniejszych europejskich miast średniej wielkości. Przez niektórych nazywany Małym Krakowem. To wszystko 80km od Krakowa i Rzeszowa. Tuż obok Mazurowego Dworu znajdują się również ruiny zamku tarnowskich z pięknym widokiem na miasto.

Pół godziny od Mazurowego Dworu, w  miejscowości Ciężkowice znajdą Państwo, Park Zdrojowy z atrakcjami dla dzieci mieszczący się obok Skamieniałego Miasta. To ogromny kompleks naturalnie ukształtowanych skał. Znajduje się tam również piękny wąwóz zakończony wodospadem. Piesze wycieczki w ciężkowickim parku krajobrazowym dostarczą wielu doznań. Zwłaszcza podniebny spacer nad koronami drzew. Polecamy również urokliwy Rynek miasteczka.

Obok Ciężkowic znajduje się słynny na cały świat Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w którym odbywają się znakomite koncerty muzyki poważnej. Dworek znajduje się w pięknym parku z jeziorkiem.

Niedaleko nas znajduje się słynna Malowana Wieś w Zalipiu. Szczególnie uwielbiana przez turystów z zagranicy a szczególnie z Japonii. We wsi znajdziecie Państwo kilkadziesiąt chat, studni, malowanych ręcznie przez mieszkańców, gdyż jak musicie Państwo wiedzieć Zalipie to nie skansen i jest zamieszkana. Znajduje się tam również Muzeum Felicji Curyłowej a także Dom Malarek i Izbę Regionalną. We wsi znajduje się kościółek  w którym również znajdą Państwo akcenty malarstwa ludowego. 

W niedalekiej Dąbrowie Tarnowskiej można zobaczyć niedawno odrestaurowaną starą synagogę, której początki sięgają 1697 roku. Rejon tarnowski to bogata w kulturę żydowską okolica. Do II Wojny Światowej, Żydzi stanowili bardzo liczną grupę zamieszkującą te tereny. W Tarnowie było to około 40% mieszkańców.

 

Pomijając fakt, iż doskonale zrelaksować możecie się Państwo w Mazurowym Dworze, w rejonie Tarnowa znajduje się ogromna ilość atrakcji turystycznych takich jak: Szlak Architektury Drewnianej, liczne ruiny zamków oraz strażnic na okolicznych wzgórzach, Jezioro Rożnowskie z całym bogactwem atrakcji, Zalew Skrzyszowski oraz niedaleka „Riwiera Radłowska”, a także szlak winnic których w okolicy znajduje się niemal pięćdziesiąt, w których to powstają wybitne wina. W Tarnowie szczególnie polecamy zwiedzanie okolicznych muzeów, w tym znajdującego się w miejskim Ratuszu, Muzeum Etnograficzne, Diecezjalne, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu. Tarnów to też liczne i piękne parki. Bogata oferta rekreacyjna, sportowa a także kulturalna, gdyż znajduje się tu znakomity Teatr. W Lusławicach możecie Państwo posłuchać koncertów światowej klasy artystów, w sali koncertowej wzniesionej przez samego mistrza Pendereckiego. 

Dla fanów sportu oraz pieszych wędrówek, okolica Mazurowego Dworu, wybudowanego na Górze św. Marcina, potrafi dostarczyć wielu chwil relaksu, spacerując po pobliskich szlakach, korzystając z tężni solankowej, a także centrum aktywności sportowej, która słynna jest najbardziej z tras zjazdowych dla rowerów MTB o także tor Pump Truck. Rowerzyści w okolicy znajdą więcej szlaków i ścieżek jak choćby szlak Velo Dunajec.

Bliskość gór to kolejny atut naszej lokalizacji. Do Krynicy mamy stąd jedynie 85km. Zimą dla miłośników narciarstwa pierwsze wyciągi narciarskie znajdują się już około 15km od naszego hotelu, a trochę dalej w okolicy Gorlic moc tras zjazdowych dla narciarzy biegowych. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, ale nasza załoga chętnie pomoże wybrać coś dla każdego.